Pierwszy zakład w STS? Najpierw rejestracja

Każdy legalny bukmacher w Polsce wymaga od swoich graczy rejestracji konta na swojej stronie internetowej. Nie jest to kaprys samego bukmachera, ale wymóg ustawy hazardowej, która została znowelizowana w kwietniu 2017 roku. Ustawodawca nakazał bukmacherom zbieranie szeregu informacji dzięki, którym możliwa jest kontrola zarówno graczy jak i środków, które są wykorzystywane do zawierania zakładów bukmacherskich. Innym aktem prawnym, który wymaga tej procedury, jest ustawa o zapobieganiu finansowania terroryzmu i prania pieniędzy. Wszystko brzmi dość groźnie i może początkowo zniechęcać. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno legalni bukmacherzy jak i urzędnicy państwowi muszą stać na straży, jak największej przejrzystości, która w przypadku zakładów bukmacherskich jest bardzo ważna. Nie trzeba być wielkim fanem sportu, żeby choć raz usłyszeć o próbie wpływania na wynik meczu przez organizacje przestępcze. Dzieje się tak nie tylko w niszowych rozgrywkach, ale mafie potrafią używać swoich macek także przy meczach, które są na świeczniku. Dlatego klienci bukmacherów nie powinni zbyt mocno narzekać na nakaz podania swoich danych osobowych. Nie ma chyba nic gorszego od postawienia pieniędzy na spotkanie, którego wynik zostaje zmanipulowany przez działalność przestępczą. Kontrola urzędników przynajmniej w części zapobiega takim działaniom.

 

Rejestracja w STS krok po kroku

Jeśli chcemy korzystać w pełni ze strony bukmachera STS powinniśmy kliknąć w baner „załóż konto” lub „szybka rejestracja”. Skąd taki wybór? Bukmacher STS przygotował dwie możliwości rejestracji po to, żeby nie zniechęcać od początku tych, którzy nie chcą podawać pełnych danych o sobie.

Konto tymczasowe umożliwia zawieranie zakładów z oferty STS zaraz po przejściu uproszczonej procedury. Zakładając konto tymczasowe w STS musimy podać jedynie adres e-mail; hasło, którym będziemy się logować, a także numer telefonu (przyjdzie na niego weryfikacyjny SMS). Następnie musimy podać imię i nazwisko, narodowość i jeśli posiadamy polskie obywatelstwo to także numer PESEL. Po tym jak zapoznamy się z treścią oświadczeń i regulaminem konto zostanie natychmiast aktywowane.

Jedna konto tymczasowe ma swoje ograniczenia. Każdy gracz posiadający konto tymczasowe może zagrać zakłady za łączną kwotę 5000 zł. Co najważniejsze gracz nie może wypłacać środków, ani z wygranych ani tych, które przeznaczył na swój depozyt. Transfer środków na własne konto w banku możliwe jest tylko i wyłącznie po przejściu pełnej weryfikacji. Gracz natomiast może skorzystać z oferty bonusowej i ma do dyspozycji pełny wachlarz sposobów wpłaty na swoje konto.

Procedura przejścia na konto stałe, a tym samym uzyskanie możliwości zlecania wypłat, składa się z kilku kroków. Chodzi przede wszystkim o podanie numeru konta bankowego, adresu zamieszkania, swojego pseudonimu i zweryfikowanie adresu e-mail.

Najważniejszą częścią pełnej rejestracji jest przesłanie zdjęcia lub skanu swojego dowodu tożsamości. Jak zapewnia bukmacher STS proces weryfikacji danych nie powinien być dłuższy niż 15 minut. Od momentu, gdy dane klienta zostaną pozytywnie zweryfikowane w systemie STS, gracz może już korzystać z konta bez pierwotnych ograniczeń.

 

Korzyści z rejestracji w STS

Co dostajemy w zamian za rejestrację? To oczywiście zależy w dużej mierze od tego jakie czasowe promocje są dostępne w danym momencie. Bardzo często gracze już za samą rejestrację mogą liczyć na „darmowy zakład”, czyli skromny przelew bukmachera na konto bonusowe gracza. Za te pieniądze możemy zagrać swój pierwszy zakład bukmacherski.

Oprócz tego zaraz po rejestracji klienci STS mogą skorzystać z STS TV, czyli bogatej oferty transmisji z wydarzeń sportowych, które udostępnia bukmacher. Gracze nie muszą nawet posiadać środków na grę, żeby móc skorzystać z tej oferty bukmachera.

 

BetGames – czy to ryzyko się opłaca?

Nowy produkt STS ma wiele podobieństw do sportu wirtualnego. W jednym i drugim przypadku gracz ma ograniczone pole do analizy lub podejmowania działań (co jest dość ważne w realnej grze karcianej). Obie formy gry charakteryzuje ogromna losowość. Możliwość składania niemal nieograniczonej liczby zakładów powoduje też zwiększone ryzyko uzależnień. Zanim złożymy pierwszy zakład w BetGames, to na stronie STS powinno się najpierw dość długo obserwować transmisje z gier, poznać zasady rządzące się nimi i dopiero potem zdecydować czy rzeczywiście chcemy ryzykować swoje pieniądze.

 

BetGames początkowo dostępne są tylko za pośrednictwem strony internetowej STS. Bukmacher zapowiada uruchomienie produktu również w aplikacji mobilnej.

 

Transmisje „na żywo” w ofercie STS

Jednak to nie wszystko, bo bukmacher STS ma w swoim posiadaniu coś znacznie cenniejszego dla graczy, a mianowicie dzięki aplikacji STS oraz portalowi bukmachera można oglądać transmisje z wydarzeń sportowych. STS przekonuje, że przeprowadza nawet pięć tysięcy transmisji miesięcznie w ramach STS TV. Co najważniejsze dla graczy transmisje są za darmo. Należy jedynie zalogować się na stronie bukmachera. To zdecydowanie najlepsza oferta wśród działających w Polsce bukmacherów, bo inni (a tych z prawami do transmisji jest naprawdę garstka) wymagają choćby posiadania środków na ewentualne złożenie zakładów bukmacherskich. STS transmituje spotkania zarówno z najważniejszych sportowych aren jak i rozgrywki nieco bardziej niszowe – co jednocześnie może być dobry uzupełnieniem oferty tradycyjnych nadawców. Pełny program transmisji można znaleźć na stronie internetowej bukmachera.

Minusem transmisji przeprowadzanej przez bukmacherów jest to, że można je oglądać tylko na małej części ekranu komputera. Jednak takie są ogólne zasady sprzedawania praw do pokazywania spotkań w ten sposób.

 

Promocje i bonusy w STS

Promowanie swojej oferty kursowej wymaga też działań marketingowych. Do jednych z podstawowych form wykorzystywanych przez wszystkich bukmacherów można zaliczyć przyznawanie bonusów oraz inne formy promocji. Nie unika tego również STS. Bonus powitalny to forma znana wszystkim, którzy choć raz zetknęli się z obstawianiem meczów. Bonus STS przyznaje najczęściej w dwóch formach. Jest to bonus zależny od pierwszego depozytu gracza, który jest podwajany przez bukmachera, a także jest to oferta na „darmowe zakłady”. Są to niewielkie kwoty, które STS przyznaje swoim graczom np. w podziękowaniu za rejestrację konta. Taki bonus STS przyznaje nowym klientom.

Jednak to nie wszystko, bo lojalni gracze mogą liczyć na jeszcze inne oferty. Do najciekawszych należą przede wszystkim podwyższone kursy w ofertach „Hit Dnia” czy w ramach „SuperOferty”. Do tego gracze mogą liczyć na udział w konkursach przy okazji wydarzeń sponsorowanych przez STS. Gracze, którzy zostaną uznani przez bukmachera za swoich najlepszych klientów, mogą też na koszt bukmachera uczestniczyć w takich imprezach oraz mają szansę na np. nieco wyższe kursy.

Jeśli proponowane przez bukmachera podstawowe bonusy nie są wystarczające, to gracze mogą liczyć na coś jeszcze – kod promocyjny STS. Specjalne hasło pozwala bowiem powiększyć wartości przyznawanych niespodzianek. STS kod promocyjny publikuje w swoich mediach społecznościowych czy na portalu. Kod promocyjny STS można zdobyć także od partnerów bukmachera np. w serwisach internetowych opisujących rynek bukmacherski. STS kod promocyjny przyznaje graczom tylko raz i należy go wpisać już przy rejestracji na portalu bukmachera. Jeśli gracz tego nie zrobi to niestety okazja do podwyższenia bonusu przepada.

 

Sportowi partnerzy STS

Inną marketingową formą promocji wykorzystywaną przez bukmachera jest wspomniana już działalność sponsorska. STS podpisał umowy między innymi na sponsorowanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Bukmacher związał się umową również z klubami piłkarskimi jak np. Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze czy Pogoń Szczecin. Przedstawiciele innych sportów również znajdują się w portfolio STS. Bukmacher związał się współpracą m.in. z koszykarskim Anwilem Włocławek, piłkarzami ręcznymi Vive Kielce czy organizacją sztuk walki KSW.