Prawie jak kasyno. Bukmacher STS proponuje BetGames

Bukmacher STS pod koniec sierpnia 2019 roku wprowadził na polski rynek nowy produkt - BetGames. Z góry trzeba powiedzieć, że dość kontrowersyjny, bo polega on na obstawianiu symulacji gier karcianych. Polska ustawa hazardowa precyzuje, że monopolistą w prowadzeniu kasyn i loterii liczbowych jest Skarb Państwa, który realizuję swoje prawo poprzez operatora jakim jest Totalizator Sportowy.

 

W ramach zakładów BetGames można obstawiać zwycięską stronę gier karcianych (np. postawić wirtualnego gracza lub krupiera). Na razie do wyboru są trzy gry: wojna, poker i bakart. Są to symulacje gier, które można oglądać za pośrednictwem BetGames.tv. Krupier rozkłada karty dla obu stron (swojej i wirtualnego gracza), a już realni typerzy mają chwilę na to, żeby obstawić czyja „ręka” wygrywa.

- Umowa z BetGames.tv pozwoliła wprowadzić nam szeroką gamę zakładów wzajemnych. Nowy produkt jest dla nas istotną przewagą konkurencyjną wobec nielicencjonowanych operatorów

– pisze w oświadczeniu dla mediów Mateusz Juroszek, prezes STS.

 

BetGames – czy to legalne?

O czym mówi prezes STS? Nielegalni bukmacherzy w Polsce, którzy mimo wielu zabiegów m.in. Ministerstwa Finansów, nadal działają na polskim rynku, proponują swoim graczom gry hazardowe w postaci wirtualnego kasyna. U nielegalnych bukmacherów w Polsce można np. grać na stołach pokerowych czy grać na wirtualnych maszynach imitujących np. tzw. „jednorękich bandytów”. Jak wspomnieliśmy taka działalność w Polsce jest objęta państwowym monopolem.

STS w swoim oświadczeniu nie odnosi się do legalności proponowanej przez siebie gry. Możemy jedynie domniemywać, że STS stoi na stanowisku, że polscy gracze jedynie oglądają transmisję symulacji gry karcianej i sami nie mogą podejmować działań w postaci np. wymiany kart lub innych związanych z daną grą. Biernie obserwują rozgrywkę i tylko na tej podstawie podejmują decyzję, na temat zawieranych zakładów bukmacherskich.

Możemy być pewni, że już wkrótce ten sposób obstawiania będzie bardzo mocno prześwietlony przez urzędników państwowych i nie możemy mieć 100 % pewności na to, że bukmacher STS na dłuższą metę będzie oferował zakłady związane z BetGames.

 

Co można obstawiać w BetGames?

Jak już wspomnieliśmy STS początkowo zaproponował trzy gry karciane:

1.) Wojna oferowana na BetGames, to symulowana gra karciana online przeznaczona dla dwóch osób – gracza i krupiera. Gra się standardową talią i wygrywa osoba z wyższą kartą w każdej kolejnej parze. Zakłady przyjmowane są nie tylko na to kto wygra rozgrywkę, ale też czy karta będzie wyższa np. od 8 czy jaka będzie następna karta.

2.) Poker oferowany na BetGames, to symulowana gra w czasie rzeczywistym o zbliżonych zasadach do najpopularniejszej na świecie odmiany pokera, czyli Texas Hold’em. Krupier rozdaje karty kilku wirtualnym graczom oraz wykłada kolejne karty na środek stołu. Obstawiający może typować kto wygra rozdanie lub jaki pokerowy układ będzie miał poszczególny wirtualny gracz.

3.) Bakarat dostępny w BetGames, to symulowana gra online oparta na zasadach zbliżonych do karcianej wersji gry. Celem jest zdobycie sumy punktów równej lub najbardziej zbliżonej do liczby 9. Typer można obstawiać nie tylko zwycięstwo jednej ze stron, ale też np. jakiego koloru będzie następna karta lub czy będzie występowała jakakolwiek para kart na stole.

Warto zaznaczyć, że krupier w transmisji BetGames.tv mówi po angielsku. Nie używa skomplikowanych zwrotów (wręcz co chwila powtarza utarte zdania), ale jednak podstawowe słowa w tym języku wypadałoby znać. Lista kursowa jest sporządzona po polsku.

 

BetGames – czy to ryzyko się opłaca?

Nowy produkt STS ma wiele podobieństw do sportu wirtualnego. W jednym i drugim przypadku gracz ma ograniczone pole do analizy lub podejmowania działań (co jest dość ważne w realnej grze karcianej). Obie formy gry charakteryzuje ogromna losowość. Możliwość składania niemal nieograniczonej liczby zakładów powoduje też zwiększone ryzyko uzależnień. Zanim złożymy pierwszy zakład w BetGames, to na stronie STS powinno się najpierw dość długo obserwować transmisje z gier, poznać zasady rządzące się nimi i dopiero potem zdecydować czy rzeczywiście chcemy ryzykować swoje pieniądze.

 

BetGames początkowo dostępne są tylko za pośrednictwem strony internetowej STS. Bukmacher zapowiada uruchomienie produktu również w aplikacji mobilnej.